Snart trenger du snart ikke å traske ned i den lokale videobutikken for å leie filmer – og ta samme tur når du skal levere dem igjen. Apple har nemlig introdusert en verdensnyhet med iTunes Movie Rentals. Denne tjenesten tilbyr leie av spillefilm direkte i musikkbutikken iTunes.
iTunes Movie Rentals har avtaler med mange store filmselskaper – bl.a. MGM, Touchstone, Miramax, Fox, Warner, Walt Disney, Paramount, Sony og Universal.
Den nye tjenesten gjelder foreløpig bare i USA, men den kommer sikkert snart til Europa. I katalogen finnes både nye filmer og gamle klassikere. Prisen er rundt 20 kroner for de billigste filmene til cirka 30 kroner for helt nye filmer. Når du leier en film, blir den kodet. Du må se den i løpet av 30 dager, og filmen virker bare i et døgn etter at du har klikket på play.
Med denne boka i hånda kan du vinke farvel til langsomme oppstarter, hakkende grafikk og et tregt Windows-system som setter tålmodigheten på prøve.
Googles Gmail har lansert muligheten for å snakke med og se direkte video av venner på Internett.
Nettleseren Firefox haler innpå Internet Explorer på verdensplan. I Norge utgjør antallet av Firefox-brukere imidlertid bare en liten andel.
Versjon 6 av Googles populære karttjeneste er nettopp lansert i USA. Den største nyheten er at du kan bevege deg rundt i store bygninger, og for eksempel få hjelp til å finne fram på kjøpesenteret.
Gode nyheter til all som bruker 123hjemmeside. Hvis du har noe på hjertet, kan du få din egen blogg. Tjenesten er gratis hvis du er abonnent – ellers kan du prøve den gratis i en måned.