Acer Aspire E360

Aspire E360 er et godt alternativ når du skal ha en billig pc. Den har mange gode funksjoner, og det vi hadde mest å utsette på var skjermkortet.

Sett til:

5.600,00 kr
Sjekk priser

Vår karakter:

Lesernes vurdering:

 

Denne datamaskinen fra Acer har mange lekre funksjoner, blant annet et innebygd 7.1-surroundlydkort, en digital (optisk) lydutgang, en FireWire-port og en romslig harddisk på 250 GB. Sammen med det medfølgende videoredigeringsprogrammet utgjør dette utstyret et ideelt utgangspunkt for hobbyvideoredigering. En annen god detalj er at Aspire E360 i tillegg til det vanlige nettkortet også leveres med et trådløst nettkort. Det negative å si om denne maskinen er at det ikke følger med stort annet enn videoprogramvaren. Det kunne godt ha fulgt med et par kontorprogrammer.

Skjermkortet halter
Også når det gjelder ytelse ligger Aspire E360 litt etter. Den har nemlig ikke store overskuddet å gå på. Og spesielt på grafikksiden er tilstanden elendig. Skjermkortet er integrert i hovedkortet og prøvde tappert å kjempe seg gjennom testen vår, men selv på de enkleste delene av testen var det svært hardt presset. Heldigvis er det en ledig PCI-Express-port i maskinen, og et godt råd er å oppgradere grafikkdelen raskest mulig.

Designen er det ingenting å utsette på, og kortleseren, usb-portene og den lille FireWire-porten sitter skjult bak et lokk som åpnes og lukkes. En annen visuell detalj er dvd-brenneren, der lokket er laget slik at den passer til den lekre fronten.

Fakta

FAKTA

Acer Aspire E360

AMD Athlon 64 3500+ (2,2 GHz)
1024 MB ddr ram
Nvidia GeForce 6100, 256 MB ram
250 GB S-ATA disk
Dobbeltlags dvd-brenner

  • Stor harddisk

  • Mange funksjoner

  • God utforming

  • Elendig skjermkort

  • Støyer en del

Produsentens hjemmeside

Les mer om...

Få oversikt over været

Tilbud Bestill et abonnement og få en digital værstasjon med innebygd værvarsling. Den smarte værstasjonen har innebygd alarm og kan automatisk laste ned værutsiktene og klokkeslettet fra datamaskinen din.

Bestill her

Få oversikt over været
Full fart på pc-en

Med denne boka i hånda kan du vinke farvel til langsomme oppstarter, hakkende grafikk og et tregt Windows-system som setter tålmodigheten på prøve.

Les mer

Gratis nyhetsbrev

Skriv e-postadresse og klikk på "Abonner".

FLERE FORDELER!

Bestill et abonnement på Komputer for alle og få tilgang til eksklusivt innhold og ekstra tjenester på hjemmesiden.

Bestill et abonnement

Komputer for alle
Mest leste
Bærbar med USB 3.0

Bærbar med USB 3.0

Asus er tidlig ute med en rekke nye teknologier i den bærbare N61Jv – uten at resultatet koster skjorta

Les mer

Trykkfølsom pc reagerer dårlig

Trykkfølsom pc reagerer dårlig

MSI Wind Top AE2220 er en komplett pc innebygd i en trykkfølsom skjerm

Les mer

HP Pavilion dv9266ea

HP Pavilion dv9266ea

HPs bærbare pc er et glimrende og godt alternativ til hjemmemaskinen.

Les mer

Nyeste
Elegant og lynrask bærbar

Elegant og lynrask bærbar

Såkalte ultrabooks kommer ut i hopetall for tiden. Acers bidrag til kategorien heter S3 og skiller seg ikke så veldig mye ut fra mengden.

Les mer

Solid og grei bærbar

Solid og grei bærbar

Man merker med en gang at Dell Latitude E5420 er en solid pc. Ytelsene til denne bærbare fra pc-kjempen er helt i orden når man sammenligner med tilsvarende, bærbare pc-er beregnet på allsidig bruk.

Les mer

Verdens raskeste nettbrett

Verdens raskeste nettbrett

I den forrige store testen vår av nettbrett var ASUS’ testdeltaker nær ved å vinne førstepremien, men den måtte bite i gresset for Apples iPad 2.

Les mer

Opprett en gratis profil

Med en gratis brukerprofil får du det ukentlige nyhetsbrevet vårt og tilgang til utvalgt innhold.

Opprett en profil her