IdeaPad Slim 3x er ikke noe dårlig valg hvis du er på utkikk etter en erstatning for din gamle Windows 10-pc og vil ha en maskin som kan dra nytte av de nye KI-funksjonene i Windows 11.
Prosessoren i IdeaPad Slim 3x er ikke blant de raskeste, men har spesielle funksjoner som gjør den egnet for kunstig intelligens, og den oppfyller Microsofts krav til betegnelsen Copilot+ PC.
Det betyr blant annet at du kan bruke søkefunksjonen Recall i Windows. Den lagrer kontinuerlig skjermbilder og lar deg søke i alt du har gjort på maskinen – ikke bare filer som er lagret på SSDen.
Her hadde det vært fint med litt mer lagringsplass enn den installerte SSDen på 512 gigabyte. Da vi var ferdige med den første konfigurasjonen, var det bare 370 gigabyte igjen, og det var før vi hadde installert noen programmer.
Recall vil i utgangspunktet legge beslag på 150 gigabyte, og dermed fylles den tilgjengelige plassen fort opp hvis du har mange bilder og videofiler.
Snasen skjerm
Du får en usedvanlig attraktiv skjerm for prisen. Det er god snert i fargene, og kontrasten er førsteklasses.
Derimot kan vi styre vår begeistring for den blanke overflaten, som har en tendens til å reflektere omgivelsene. Dette er spesielt et problem når du har tastaturbelysningen på, da lyset slipper ut under tastene og vises som klare hvite striper på skjermen.
Mange tilkoblinger
Modellen har et praktisk utvalg av tilkoblinger på sidene. For eksempel er det USB-porter på begge sider, og det har også blitt plass til en HDMI-port for en ekstern skjerm.
IdeaPad Slim 3x er slank og lett, og det er generelt en vellykket liten maskin.
Vi skulle imidlertid ønske oss at strømforsyningen kunne kobles til via USB-C fremfor Lenovos egen kontaktløsning. Det betyr at du vil få problemer med å lade maskinen hvis du skulle komme til å legge igjen strømforsyningen hjemme. Heldigvis holder batterikapasiteten til en driftstid på ni timer ved vanlig kontorbruk.




