Epos Sennheiser GSP 300

Et fint hodesett for videosamtaler og daglig bruk på datamaskinen.

GSP 300 fra det danske selskapet EPOS er et godt hodesett når du tar den forholdsvis lave prisen i betraktning. Det leverer god lyd til spill, hvis du ikke er for avhengig av å høre nøyaktig hvor lydene kommer fra i et skytespill, for det kan være litt vanskelig med GSP 300.

Lyden fungerer fint for å se YouTube-videoer eller til videosamtaler, der både mikrofon og ørepropper gjengir stemmer klart og tydelig i begge ender av samtalen. Hvis du er litt kresen når det kommer til lydkvalitet for musikk, vil du nok savne detaljer i lyden, og vi synes også at bassen mangler skikkelig gjennomslagskraft.

Hodesettet har ingen unike funksjoner, men du kan justere lyden på den ene øreklokken, og mikrofonen kan slås av ved å vippe den opp på siden.

Vekten er høy nok til at hodesettet ikke føles skjørt, men samtidig er den så lav at det er behagelig å ha det sittende på hodet i mange timer av gangen. God lydkvalitet i forhold til pris.

 

Testzonen default image

GSP 300

Karakter: 8.1/10
Pris: 871 kr
Merke: EPOS
Testdato: 19. juli 2021
8.1 KOMPUTER FOR ALLE
Pluss
Bra til videosamtaler
Behagelig på hodet
Minus
Ikke så bra til musikk
Konklusjon
Et fint hodesett for videosamtaler og daglig bruk på datamaskinen.
Spesifikasjoner
Produkt
Hodetelefoner og hodesett
Frekvensområde
15- 26.000 Hz
Kabellengde
2 meter
Tilkobling
2 x 3,5 mm minijack (hodetelefon og mikrofon)
Vekt
290 gram