Sony WF-C710N-hodetelefonene tilbyr nesten samme høye kvalitet som Sonys langt dyrere modell, WF-1000XM5.
Lyden er overbevisende og byr på en fyldig, til tider litt for dominerende bass i forhold til de høye frekvensene i enkelte sanger. Etter å ha lekt litt med innstillingene i den brukervennlige Sony-appen på mobilen, fikk vi etter hvert gjort de nødvendige justeringene.
Den aktive støydempingen blokkerte nesten all bakgrunnsstøy både under en skranglende togtur og en spasertur langs en trafikkert vei. Vi har faktisk aldri opplevd så effektiv støydemping i ørepropper til denne prisen.
Setter musikken på pause
Proppene registrerer at du tar dem ut av ørene og setter avspillingen på pause, og du kan også styre avspillingen ved å berøre en av proppene.
Mikrofonen var det eneste som skuffet litt i WF-C710N. Er du i støyende omgivelser, kan stemmen din virke litt flat og unyansert i den andre enden av samtalen.
Batteritiden på proppene var god. De holdt det gående i til sammen rundt åtte timer. Sammen med batteriet i ladeetuiet kan du bruke proppene i opptil 24 timer før du må se deg om etter en lader.
