MX Master 4 er en fantastisk god mus og en videreutvikling av den svært gode forgjengeren, MX Master, 3 som vi testet i 2019.
Ergonomien er nærmest perfekt med det romslige utspringet for tommelen og en passform som det blir vanskelig å gjøre bedre.
Den har to hjul, slik at du kan bla både vertikalt og horisontalt. Det siste er spesielt nyttig i regneark som er bredere enn skjermen. MagSpeed-hjulet for vanlig, vertikal rulling er utstyrt med en liten knapp som gjør det lett å skifte mellom rask, trinnløs rulling til lange dokumenter og nettsider, og den mer normale funksjonen der det rulles i små, følbare hakk.
Knappene er usedvanlig støysvake, men gir likevel svært god respons når du trykker på dem.
70 dager på én lading
Vi ble fort vant til å bruke den spesielle knappen på siden som kan kombineres med musebevegelsene. Du kan for eksempel minimere alle vinduer i Windows ved å holde knappen nede og dra musen bakover.
Det er også en god funksjon at tommelknappen kan vibrere for å varsle at den for eksempel har koblet seg til via Bluetooth. Du blir også varslet med en svak vibrasjon når tiden er inne for å lade batteriet.
MX Master 4 holder det gående i 70 dager på fulladet batteri, og slipper den opp for strøm, tar det ikke mer enn et par minutter å lade batteriet nok til at musen kan brukes hele dagen.

