Signify og Philips lar deg designe og skrive ut lampen i 3D.
Skriv ut din egen lampe i 3D

Du velger først form og farge på lampen, deretter sender du den til Signifys 3D-skriver.

© Signify

Design din egen lampe og få den skrevet ut i 3D

Velg akkurat hvordan den ny lampen din skal se ut, og få den skrevet ut i 3D og levert på døra. Enkelt, smart og bærekraftig.

4. desember 2019 av Morten Skeldal Østergaard


Ette er godt nytt for deg som er lei av Ikea-lamper.

Selskapet Sigify, det vil si lampeavdelingen til Philips, har lansert en nettbutikk der du kan designe din egen lampe. Deretter skriver firmaet ut lampen på en 3D-skriver og sender den til deg i løpet av to uker.

Signfy har først kjørt et pilotprosjekt i Benelux-landene, og nå utvider de virksomheten til hele Europa. Med noen få klikk kan du designe din egen lampe, uansett hvor du bor.

Lampene er produsert av bærekraftige materialer.

> Les også: 3 smarte lyspærer til hjemmet

Her er en presentasjonsvideo fra Signify:

Lampe av gamle cd-plater 

Materialet Signify bruker til å skrive ut lampene, er gamle cd-plater som gjenbrukes. Polykarbonatet i platene er nemlig godt egnet til 3D-utskriftene.

Alt du behøver å gjøre er å velge en grunndesign, enten en pendel- eller bordlampe. Deretter setter du ditt eget preg ved å velge størrelse, farge, tekstur og mønster på skjermen. Du må også velge hvilken type LED-pære den skal bruke.

Her har du selvfølgelig også muligheten til å velge Philips' Hue-pærer, som kan styres med mobilen eller Google Assistent.

Så legger du lampen i handlekurven og betaler. Prisen er fra 99 euro og oppover, alt etter størrelsen på lampen.

Design din egen 3D-lampe her.

Kanskje du er interessert i...