Flyter det med filer på datamaskinen? Er skrivebordet eller nedlastingsmappen et kaos av forskjellige filtyper? Da er det på tide å ta en liten opprydding på hjemmebane: File Organizer heter den nye ivrige hjelperen din og som du etter en kjapp opplæring trygt kan overlate kontrollen til over mappene du kanskje aldri selv får tid til å rydde i.
Med litt hjelp av verktøyet fra Abelssoft kan selv det største rotehuet få hjelp til å få ting på rett plass. I programmet setter du opp noen regler for hva som skal skje med dokumenter, bildefiler og så videre når de havner i en bestemt mappe.
Så snart reglene dine er satt opp, overtar programmet kontrollen og holder øye med alle filene som lander i sorteringsmappa. Deretter sender programmet filene umiddelbart til de mappene du har valgt. Du har mange muligheter til å lage detaljerte regler i Abelssofts program. Det konkrete eksempelet vi viser deg trinn for trinn på de neste sidene, er bare ett av mange. Du kan sette opp regler etter størrelser på filer, filnavn, siste endringsdato og andre kriterier som du finner passende.
Fordi programmet åpnes automatisk med Windows kan du etter det innledende oppsettet lene deg rolig tilbake og la din nye digitale butler ta seg av sorteringsarbeidet fremover.