Last ned program
Før du går i gang med den fullstendige, norskspråklige veiledningen under, må du laste ned Nero Burning ROM. Versjonen du laster ned fra nettsiden vår via koblingen under, er grundig testet og garantert virusfri.
Tips
Fire punkter som må på plass før du starter
Det er visse ting som må være på plass før du kan begynne. Først og fremst trenger du en cd-brenner.
Platen du legger i brenneren må dessuten være tom. I tillegg må du ha en Microsoft-konto og en gratislisens til Nero.
Veiledning
Her gjennomgår vi trinn for trinn hvordan du kommer i gang med programmet.
Slik får du programmet gratis
Du må registrere deg med en e-postadresse og logge inn på Microsoft-kontoen før du kan få fullversjonen av Nero Burning ROM uten å betale.
Først må du åpne nettleseren og komputer.no/nero. Oppgi e-postadressen 1, fjern haken i denne boksen 2 og klikk på Register 3.
Åpne innboksen til e-postadressen du valgte i trinn 1, og finn e-posten fra Nero Burning ROM. Sjekk eventuelt mappen med uønsket e-post. Klikk på lenken i e-posten 4.
Nå åpnes denne siden. Oppgi brukernavnet til Microsoftkontoen 5, og klikk på Neste 6. Deretter logger du på med passordet til Microsoft-kontoen.
Slik brenner du en cd
Nero Burning ROM gjør det nærmest til en lek å brenne cd-plater med musikk. Det er bare å legge en tom cd i den interne eller eksterne cd-brenneren, så er du klar til å starte.
Legg først en tom cd i en brenner som er koblet til eksternt eller bygd inn i pc-en. Åpne Nero Burning ROM. Deretter klikker du på kategorien Lyd-CD 1.
Marker alle sporene 4 som skal brennes, ved å klikke med musen under det nederste sporet, holde museknappen nede og dra oppover til filene er markert.
Klikk på de markerte sporene, hold museknappen nede, dra samtlige spor over til det tomme feltet til venstre i programmet, og slipp knappen 5. Vil du ha musikk fra andre plasseringer med på cd-en, gjentar du prosessen.
Til venstre i programvinduet ser du nå alle sporene som vil bli brent til cd-en 6. Sporene vises i den rekkefølgen de spilles.
Vil du endre rekkefølgen, slik at et spor for eksempel spilles av som det første, klikker du på det 7, holder museknappen nede, drar sporet opp og slipper.
Nå ligger det valgte sporet øverst 8 og vil bli spilt av som det første på cd-en. Gjenta prosessen med de øvrige sporene til rekkefølgen er slik du ønsker.
Nederst til venstre kan du teste at alt fungerer som det skal ved å klikke på Avspilling 9. Nederst ser du total spilletid 10 for platen.
Når du er klar til å brenne cd-en, klikker du på knappen Brenn nå 11 nederst til høyre i programvinduet.
Nero Burning ROM er i ferd med å brenne platen. Det kan ta litt tid hvis det er snakk om mange eller lange spor som skal brennes.